Bruggy pre maškrtníkov

Ste taký gurmáni, že už vás len tak niečo neprekvapí? A čo takto pralinky s chilli, korením, olivami alebo dokonca mozzarelou? A čo mladí úhory v bylinkovej omáčke, opekané svätojakubskej mušle na vanilke či výber z 600 druhov pív ... Začínajú sa vám zbiehať slinky? Potom neváhajte a vyrazte do Brugg. Aj tí najväčší fajnšmekri o nich tvrdí, že je to Mekka belgických kuchárskych špičiek .

Čokoládové orgie

Začnite tým najsladším, čo Bruggy ponúkajú! V kolíske praliniek sa budú vaše chuťové bunky doslova rozplývať: nad marcipánovými kockami, oválky s vlašskými orechmi, placičky s mandľami, ovocnými tyčinkami máčenými v čokoláde ... Ak túžite po klasike, zájdite si do Manufaktúry Sukerbuyc - pralinky tu podľa dávnych receptúr vyrábajú už desiatky rokov . A zamierte taktiež naproti cez ulicu do kaviarne De Proeverie, kde dostanete pravú tekutú čokoládu, ktorú vám prinesú k vlastnoručným namiešanie ...


Pralinkový mág

Úplne iný zážitok budete mať zase v obchode The Chocolate Line, ktorý patrí slávnemu pralinkovému Experimentátor Dominique Persoon. Ak bažíte po niečom netradičnom, sladkom a predsa pikantným, toto je pre vás to pravé miesto. Slávny čokoládový mág totiž do svojich čokolád pridáva mozzarellu, bazalku, sušené paradajky a napríklad aj tabak ... Niet sa však čoho báť, všetky chutia priamo rozprávkovo! A ak už tu budete, doporučujeme vyskúšať si aj jeho posledný kúsok, ktorým je čokoláda šnupavý!


Čokoládové školenie

V Bruggách majú najkrajšie múzeum čokolády a vy by ste do neho mali zájsť, ešte než sa vydáte na lov tých najlepších tunajších praliniek. Všetko o histórii i výrobe a veľa zaujímavostí navrch sa dozviete v budove na námestí Sint-Jansplein.


Bruggy pre romantikov

Od pamiatky k pamiatke budete v Bruggách prechádzať po mostíkoch nad kanály,, tvorených riekou Reie! Zážitok je to veľký, napriek tomu si všimnite pár zaujímavostí: zastavte sa v Dvore bekyní - komplexu z 13. storočia na brehu jazierka "_blank"> Minnewater. Poseďte si na námestí Markt s gotickou vežou Belfort a vystúpte po 366 schodoch na jej ochodzu: okrem nádherného výhľadu uvidíte, odkiaľ vychádza tunajšie úžasná zvonkohra (zo 47 zvonov!). Na druhom hlavnom námestí zvanom Burg potom môžete nahliadnuť do Baziliky Svätej Krvi, gotické radnica a do justičného paláca.
Turisticky najatraktívnejšie je kostol Panny Márie so svojou 122 metrov vysokú tehlovú vežou, postavený z väčšej časti v 13. storočí. V tomto kostole nájdete vzácnu sochu Márie s dieťaťom od Michelangela.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.